FSC Lesní stezka Klánovický les

Organizace FSC ČR spustila na začátku října 2020 nový projekt naučných lesních stezek, které své návštěvníky zavedou do nejkrásnějších českých přírodě blízkých lesů. Česká národní kancelář certifikace FSC® (Forest Stewardship Council®) připravila celkem 10 samostatných stezek.

Součástí projektu je i speciální mobilní aplikace „FSC Lesní Stezky“. Ta návštěvníky provede po jednotlivých stanovištích stezek, na kterým jim názorně ukáže základní prvky přírodě blízkého lesního hospodaření. Aplikaci lze používat na chytrých telefonech s operačním systémem iOs i Android a stáhnout ji lze na webu www.fscstezky.cz.

Jedna z nových FSC stezek vede i Klánovickým lesem!

Začátek stezky v lese je označen informační tabulí, kterou najdeme na dohled z rohu Mechovky a Habrovské v Klánovicích. Najdeme na ni jednoduchý návod, jak se na FSC Lesní stezce orientovat, a také dobře viditelný QR kód, který umožní náhodným návštěvníkům stáhnout si mobilní aplikaci FSC Lesní Stezky do svého přístroje přímo na místě a začít ji rovnou využívat k navigaci a získávání vědomostí v lese.

 

Co je FSC?

Základní ideou nevládní neziskové organizace Forest Stewardship Council (FSC) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy.

FSC vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky.

Logo FSC na výrobku znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.

http://www.czechfsc.cz/

 

Náhledový obrázek: fotosoutěž FSC 2020, autor Kamil Vavříček z kategorie „Zastaň se lesa“

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *