Každý z nás může pomoci

Pomáhat může skutečně každý!

Můžete stát opodál, ale také se můžete zapojit do řady aktivit. Nenutíme Vás. Je dobré vědět, že máte rádi Klánovický les a uvědomujete si, že se k němu musíme všichni správně chovat. V obecné rovině toto stačí. Bohužel ne všichni z nás si toto uvědomují a lesu je třeba pomáhat. Všude tam, kde ani profesionální péče správců lesa nestačí nebo jsou jejich zájmy čím dál tím více ovlivněny ekonomickým zájmem oproti zájmům na udržitelnost a využitelnost největšího pražského příměstského lesa k rekreaci tisíců občanů.

Jak se můžete zapojit?

Zajímejte se!

Možná nevíte, jak klimatické změny působí na les a naopak, jak lesy pomáhají čelit negativním vlivům těchto změn. Možná ani nevíte, co to ta klimatická změna je. Využijte příspěvky na našem webu k doplnění vzdělání a zajímavostí. Navštivte také naší Lesní univerzitu a své znalosti si vyzkoušejte!

Buďte v obraze

Čas od času posíláme novinky z Klánovického lesa a našeho webu. Buďte v obraze a zaregistrujte si odběr newsletteru! Budeme vás přednostně informovat o novinkách a možnostech dalšího zapojení. A nejedná se vždy o nějakou práci. Pořádáme řadu komentovaných vycházek v lese s bohatou a různorodou obsahovou náplní.

Staňte se členy Klubu přátel Klánovického lesa

Máte rádi les? To je moc fajn. Staňte se členy našeho Klubu ať víme, že je nás hodně! Jak? Dozvíte se na této stránce.

Pojďte s námi na komentovanou vycházku v lese

Pojďte s námi do lesa! Za poznáním, že les může být kouzelné místo pro příjemnou vycházku doplněnou o řadu informací a souvislostí. Přehled našich komentovaných vycházek neleznete zde. Jsou samozřejmě ZDARMA.

Staňte se dobrovolníkem

Pojďte s námi aktivně lesu pomáhat. Může to být společný úklid lesa v rámci řady národních i mezinárodních aktivit, jako např. Ukliďme Česko, Ukliďme svět a podobně. Můžete nám ale také pomoci sbírat např. žaludy nebo sázet stromky v Klánovickém lese. Zajímá Vás to? Tak se hned podívejte, zda již není v našem Kalendáriu nějaká aktivita, které byste se chtěli zúčastnit.

Podpořte naše aktivity finančně

Bez finančních prostředků nelze řadu aktivit realizovat. Bohužel. Spoléháme na řadu aktivních lidí, kteří lesu pomáhají i tím, že na naše aktivity přispějí. Snažíme se, aby byla finanční podpora konkrétní a adresná. Navštivte náš obchod a zjistěte, které aktivity potřebují vaši finanční podporu. Moc děkujeme!

Vyražte do lesa se svými kolegy z práce - teambuilding

Pro firemní kolektivy pracovníků organizujeme teambuildingové aktivity v Klánovickém lese. Vždy spojené s informacemi o udržitelném rozvoji, klimatických změnách a hlavně se sportovní zábavou a uvolněním v krásné přírodě Klánovického lesa. Můžete tak sázet stromky, uklízet les nebo si porovnat síly v řadě sportovních a oddychových aktivit. Budeme rádi, pokud nám tyto aktivity pomohou vytvořit udržitelný model, jak se dlouhodobě o Klánovický les starat.

Všude, kde je les v ohrožení, řekněte NE

Ačkoliv je Klánovický les jednou z nejvíce chráněných oblastí v Praze, je neustále vystaven řadě nebezpečí, pramenící zejména z výstavby a přesvědčení, že vykácení kousku lesa přeci ničemu neuškodí. Opak je pravdou! Pokud v hlavách nekompetentních politiků bude neustále převládat chybný názor o udržitelnosti a prioritách veřejného zájmu na ochranu přírody, stojíme na stráži! Podívejte se na kauzy, které bychom chtěli s vaší pomocí zastavit nebo změnit. Stejně, jako se to povedlo v kauze výstavby golfového hřiště v Klánovicích na úkor obrovské plochy lesa.

SDÍLEJTE ČLÁNEK