Naučná stezka Klánovickým lesem

Naučná stezka začíná a končí u zastávky ČD Praha Klánovice.
Trasa stezky vede převážně po stávajících turistických značkách.
Celková délka trasy je 12,5 km.

„Naučnou stezku doporučujeme procházet v popsaném směru, protože je v tomto směru značena jednak směrovými tabulkami a hlavně jednosměrným značením obou odboček,“ uvádí její tvůrci, mladí ochránci přírody z Místní organizace Českého svazu ochránců přírody Stopa Klánovice. “ Při procházení naučnou stezkou Klánovickým lesem můžete využít k odpočinku i k zábavě její vybavení. Na všech zastávkách jsou umístěny lavičky, u vybraných odpadkové koše a na třech (č. 4, 5 a 9) celé sezení (dvě lavičky, stůl a odpadní koš). Na zastávkách 6 a 9 vaše děti naleznou houpačky. Za zastávkou č. 7 u asfaltové lesní silnice směrem k bývalému vojenskému objektu je postaveno celé lesní dětské sportoviště,“ dodávají.

Zobrazení trasy naučné stezky na mapovém portálu mapy.cz »zde«

Naučná stezka Klánovickým lesem vznikla v 90. letech 20. století, je průběžně opravována a aktualizována v souvislosti se vznikem naučné stezky Po  stopách středověké vesnice HOL, se kterou má dokonce jednu společnou infoceduli.

O údržbu stezky se starají děti z oddílu Stopa a jejich vedoucí. Za nezištnou pomoc děkují panu Michalu Voráčkovi a Nadaci pro obnovu a rozvoj. Na projektu se dále podílel Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo životního prostředí a Místní úřad Praha-Klánovice.

Více info na webu MOP Stopa Klánovice zde.

 

autor ŠJů, Wikimedia Commons

 

Zajímavost:

Stejná trasa je uvedena na portále Praha.eu pod názvem Kolem Klánovického lesa – naučná stezka.
Odkaz ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *