Naučná stezka Lesní galerie II

Svorníkem Lesní galerie je to, že se pohybujeme po Přírodním parku Klánovice-Čihadla na katastrálním území Újezda nad Lesy. Smyslem Lesní galerie je ukázat na přírodní bohatství i na to, že v Újezdě je na co navazovat – na historii, na kulturu, na pestrobarevný občanský život.

A především: uvědomit si nesamozřejmou krásu a jedinečnost místa, ve kterém žijeme, a převzít za ně svůj díl odpovědnosti,“ – tak končilo oficiální „outdoorové“ otevření naučné stezky Lesní galerie II před restaurací Smolík v Újezdě nad Lesy dne 22. března 2014 v 10 hodin.

V Klánovickém lese představuje Lesní galerie II patnáctikilometrovou trasu se šedesáti stanovišti a pěti posezeními, která rozšiřuje původní pětikilometrovou první část s třiceti stanovišti z projektu Lesní galerie I.

Celá trasa je rozdělena do tří barevně odlišených okruhů, které je možné projít samostatně. Tak jako v Lesní galerii I, i zde je les a to, co v něm roste a žije, představeno prostřednictvím dětských obrázků a básniček. Opět je možné připojit se na audio přes QR kód.

Součástí projektu je též pět informačních tabulí s historickými, přírodními a kulturními zajímavostmi, které stojí na pěti různých místech v Újezdě nad Lesy: u vjezdu v parku u Újezdského rybníka, u 2. stupně Masarykovy ZŠ v Polesné ulici, u vlakového nádraží Praha-Klánovice na újezdské straně, ve vstupní hale DDM na hlavní újezdské křižovatce a u vstupu do lesa na konci ulice Hodkovská.

Webové stránky stezky Lesní galerie II jsou společné s první částí Lesní galerie I: https://www.lesnigalerie.praha21.cz/

Přímý odkaz na LG I:
https://www.lesnigalerie.praha21.cz/stanoviste-lesni-galerie-ii

 

Stezku vytvořil spolek Újezdský STROM z rozvojového fondu Ministerstva životního prostředí s povinnou spoluúčastí MČ Praha 21, ve spolupráci s Lesy ČR, Masarykovou ZŠ v Újezdě nad Lesy a místními občany. O údržbu stezky se starají dobrovolníci ze spolku Újezdských STROM a místní občané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *