Naučná stezka Po stopách středověké vesnice HOL v Klánovickém lese

V sobotu 14. května 2016 jsme oslavili dvě mimořádné události. První z nich jsou sedmisté narozeniny českého krále a římského císaře Karla IV. A druhá – která se od té první odvíjí – je otevření naučné stezky, která nás do doby Karla IV. přenáší: je to naučná stezka Po stopách středověké vesnice Hol v Klánovickém lese, na území Újezda nad Lesy. Otevření naučné stezky se zapojilo do doprovodných pořadů stěžejní výstavy Karel IV. a Soluňští bratři, která v Újezdském muzeu probíhá od 2. března do 21. května 2016…

… tak byla v roce 2016 oficiálně otevřena „archeologická“ naučná stezka Po stopách středověké vesnice Hol.

Stezku najdeme na „klánovické“ straně trati, i když v katastru Újezda nad Lesy. Dotýká se červené turistické značky, Naučné stezky Klánovickým lesem od Stopy Klánovice a stezky Lesní galerie II.

Tři vstupní tabule a devět stanovišť nás provedou tříkilometrovým okruhem, na němž se dozvíme zajímavosti z nejnovějšího archeologického průzkumu, který mimo jiné objasnil historický zmatek v pojmenování Žák a Hol.

Přes QR kód na stanovištích je možné připojit se k audiovýkladu.

Veškeré informace,
možnost „virtuální prohlídky“ po jednotlivých stanovištích
a seznámení s 3D modelem  najdete na stránkách

http://www.hol.ujezdskystrom.info/

 

Stezka „Po stopách středověké vesnice Hol“ vznikla díky spolupráci spolku Újezdský STROM a státního podniku Lesy ČR v Programu 2020. Odborným konzultantem byl archeolog Mgr. Michal Beránek.

Naučná stezka je majetkem státního podniku Lesy ČR.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *