Naše vize

Spojování lidí a jejich aktivit s cílem pomoci uchovat největší pražský les v dobré kondici i příštím generacím.

Svět kolem nás se mění! Dnes už jen málokdo popře probíhající klimatické změny a jejich negativní vliv na náš život. Sucho, extrémní počasí v podobě těžce snášeného horka nebo rychlých extrémních srážek dělají starosti a problémy na mnoha místech. Kalamity kůrovce jsou pak už jen dalším následkem měnícího se klimatu. 

Největší pražský les – Klánovický les je na tom podobně. I zde přibývají paseky po kůrovcové těžbě. Přibývá i vyvrácených a zcela suchých, mrtvých stromů. 

Les potřebuje pomoc. Vaši pomoc! V těžkých chvílích jako je tato musíme lesu pomáhat. Zejména tam, kde takovou drobnou pomoc za nás nikdy nikdo neudělá.

 

Naše mise

Spojujeme lidi nejen z celé Prahy. Všem, kterým se Klánovický les líbí, nabízíme možnost lesu pomáhat.

Ať jste z Újezda nad Lesy, Klánovic, Úval nebo z opačné strany Prahy, třeba z Břevnova – Klánovický les je Váš les! Největší pražský les je zdrojem rekreace, sportu pro dostupný pro všechny pražany. Za 20 minut z centra Prahy vystoupíte v samém srdci lesa a budete obdarováni pozoruhodnými nevšedními zážitky! Stačí jen koukat a pozorovat.

Chceme, aby Klánovický les spojoval. A pokud je Klánovický les ten největší v Praze, chceme, aby jím zůstal takový jaký je i pro příští generace Pražanů. A nejen nich – pro každého, který do lesa přijde nebo přijede pro jeho kouzlo a dary, které svým návštěvníkům předává pozitivními zážitky z jeho návštěvy.

 

Naše hodnoty

Na lidských vztazích nám velmi záleží. Podporujeme přátelství, spolupráci, komunikaci a týmovou práci.

Hledáme spolupracovníky, přátele, stejného ražení. Kteří mají rádi přírodu, kteří si uvědomují, že mohou lesu pomáhat už jen tím, že ho budou mít rádi a budou se do něho rádi vracet. A pokud mu mohou i v rámci svých možností pomoci – zkusí to!

Pojďte s námi do lesa! Pro nové zážitky, pro poznání a okouzlení. Pojďte ale také pomoci. Pomoci lesu, pomoci nám všem.